Categories Yaprak Buz Makineleri

Yaprak Buz Makinası

Yaprak Buz Makinası, 1000 ila 5000 kg arasında ve herhangi bir 24 saatlik periyotta çok çeşitli buz üretim kapasitelerinde mevcuttur. Modüler tasarım, MF ana ünitesinin, kapasite ve şekil bakımından değişen çok çeşitli farklı depolama kutusu seçeneklerine kurulmasına olanak tanır, bu da her uygulamanın bir üretim ve depolama kapasitesi kombinasyonu olduğu anlamına gelir. Balık işleyicileri gibi büyük üretim tesisleri, MF parçalama makinelerini bile kurabilir, böylelikle buzu doğrudan depolama soğuk odalarına dağıtabilir, bu da operasyonel üretkenliği en üst düzeye çıkarır ve buzun gereksiz işlenmesini azaltır.

‘SPLIT’ modelleri, uzman kurulum gerektiren uzak kondenser soğutma sistemleriyle çalışır. Bu sistemler, buz üretimi sırasında üretilen fazla ısı binanın dışına salındığı ve çalışma ortamına geri dönmediği için çevre sorunlarını azaltır ve bu da onları sıcaklığa duyarlı gıda üretimi işletmeleri için mükemmel hale getirir.

Yaprak Buz Makinası

Yaprak buz, düzensiz bir gofret şekline sahip yassı parçalar halinde kuru ve aşırı soğutulmuş küçük buz olarak tanımlanabilir.

Bu tür küçük buz, genellikle bir silindir veya tambur şeklinde, soğutulmuş bir yüzeye su püskürtülerek veya dökülerek üretilir. Su yüzeyde donar ve ince buz tabakaları oluşturur (2-3 mm kalınlığında). Bir kazıyıcı, cam parçalarına benzeyen küçük parçalara kesilen aşırı soğutulmuş buzu çıkarır. Bu buz parçaları genellikle doğrudan tamburdan depolama için soğutulmuş bir bölmeye düşer. Soğutulmuş silindir, dikey veya yatay bir düzlemde dönebilir.

Gemide buz üretimi için özel olarak tasarlanmış ikinci, özellikle kompakt boyutlu Yaprak Buz Makinası, Net Endüstriyel tarafından üretilen normal tambur tarzı konfigürasyondan farklıdır ve bunun yerine dönen bir alt soğutmalı buharlaştırıcı diskte yaprak buz üretir. Buz, ayarlanabilir buz kazıyıcıları ile diskin her iki tarafından toplanır. Bu makinenin kompakt boyutu ve hafifliği göz önüne alındığında, bazı zanaat filolarında balık depolarında 12 ila 16 m uzunluğundaki teknelerin kullanılabildiği görülmektedir. Daha küçük gemilerin güverteye monte edilmesi muhtemeldir.

Yaprak buzdaki bir varyasyon, parçalı buz olarak bilinir. Parçacık buz, suyun buharlaşmalı bir bobin ile çevrili buz yapma silindirine boşaltılmasıyla üretilir. Su, silindirde -12 ila -30 ° C buharlaşma sıcaklığında dondurulur ve silindir içinde dönen ve buzu yukarı doğru iten bir vida ile çıkarılır. Buz, silindirin üst kısmına bastırılır, daha da dondurulur ve silindirin üstünden dışarı atılır. Yontulmuş buzun sıcaklığı -0,5 ° C ve ortalama kalınlık 7-8 mm’dir.

Yaprak Buz Makinası Modelleri

Balıkçı gemilerine monte edildiğinde, Yaprak Buz Makinası  genellikle güverteye monte edilir. Böylece üretilen buz, bu amaçla sağlanan küçük bir kapakla doğrudan balık ambarına boşaltılır. Balıkçı tekneleri için tasarlanmış tambur tipi buz yapıcıların çoğunda, tambur merkezinin hemen altında bir buz boşaltma deliği bulunur. Bu da özel bir kapakla kurulmayı mümkün kılar. Makineye, güvertede konumuna ve üreticinin tavsiyelerine bağlı olarak, kontrol panellerini veya ünitenin diğer parçalarını çevreden korumak için bir çeşit perdeleme veya kabin gerekebilir.

Çoğu makine, hazneden buz çıkarıldıktan sonra saklama kutularına buz koymak için yer çekimine dayandığından, güverte altı kurulum genellikle daha sorunludur. Bu, makine kurulumu için alan sağlamak için güverte başlığına kadar yeterli yüksekliğe ve bir toplama alanına veya depolama bölmelerine yerçekimi beslemesine izin verecek kadar yüksekliğe sahip oldukça büyük balık tutma gerektirir. Yaprak veya kabuk buz makineleri, bir

konveyör veya burgu, daha büyük kaplara kurulacaktır, ancak örneklerin çoğunda, kanatlı ekip, üretilen buzu gerektiği gibi depolama maddelerine aktaracaktır.

Yaprak Buz Makinelerinin Avantajları

Büyük buz yapıcılar için, tropikal bölgelerde, su sıcaklıkları 21 ° C’nin üzerinde olduğunda, besleme suyunun önemli ölçüde olmasını önlemek için ayrı bir soğutucuda (suyu 4.4 ila 7.2 ° C aralığına soğutmak için) soğutulması önerilir. daha düşük.

Buz çıktıları ve daha yüksek enerji tüketimi.  Yaprak Buz Makinası başlıca avantajları şunlardır:

 • Yaprak buz, diğer buz türlerinden daha büyük bir ısı değişim yüzeyine sahiptir, bu nedenle balık ve buz arasındaki ısı transferi daha hızlı ve daha verimli bir şekilde gerçekleşir.
 • Yaprak buz biraz fazla soğutulduğundan (-5 ila -7 ° C), buzlu sudan eritildiğinde kg başına 83 kcal verebilir; bu nedenle 0 ° C’de diğer buz türlerinden biraz daha fazla ısı elde edilebilir (kg başına 80 kcal).
 • Yeterince tasarlanmış aşırı soğutmalı (-5 ° C) yalıtımlı depolama sağlandığında saklaması ve taşıması kolaydır.
 • Bitki küçük ve kompakttır, blok buz bitkilerinden daha az yer kaplar.
 • Buz üretimi, makinenin çalıştırılmasından çok kısa bir süre sonra başlar ve neredeyse “talep üzerine buza” izin verir.
 • Buz, üretimden hemen sonra kullanıma hazırdır (kırılmasına gerek yoktur).

Yaprak Buz Makinası hakkında detaylı bilgi almak için sizlerde iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Diğer ilgili Makalelerimiz:

Categories Yaprak Buz Makineleri

Endüstriyel Buz Makinası

Endüstriyel Buz Makinası Ekmek fırınlarında ve unlu mamüllerde hamur karılmasında yaprak tip hijyenik buza ihtiyaç vardır. Net Endüstriyel buz makinası hijyen sınıfı özelliklerde dizayn edilmiş olup, ekmek fırınlarında, simit, börek, pasta, her türlü unlu mamül imalatında kullanılmaktadır. Unlu Mamüllerde kullandığımız Buz makinesi sizlere hijyenik ve seri olarak buz üretmektedir. Net endüstriyel soğutma sistemleri olarak Türkiye genelinden birden fazla ekmek fabrikasına buz makinemizi kurmanın gururunu yaşamaktayız.

Endüstriyel Buz Makinası

Fırın Yaprak Buz Makinesi veya ekmek fırınlarında da buz makinası hamurhaneye kurulur. Önündeki kovalara sürekli buz akışı oluşur. Buzun hamura tartılarak konması gerekir. Ekmek fırınlarında buz hamuru soğuk tutması için katılıyor. Hamurun canlı olması ve hamuru sıcaktan korumak için kullanılıyor. hamuru soğuk tutmazsak hamur kendiliğinden çöker iyi ekmek çıkmaz. Ekmek fırından çıkınca sönük olur.

Endüstriyel Buz Makinası
Endüstriyel Buz Makinası

Buz makinesi yatay silindirli olup, başta silindir dahil komple suyun temas malzemeleri paslanmaz inoxtur. Buz makinasının soğutucu gaz giriş ve çıkış sistemi aynı tek taraftan mükemmel sızdırmazlık sistemiyle sağlanmıştır. Net endüstriyel buz makinası imalatında sadece bu yönüyle bile mükemmel dizayn uygulamıştır. Buz makinasının komple paslanmaz olması ve de komple su tankının takıma ihtiyaç duyulmadan 3 dakikada sökülüp temizlenebilmesi Net endüstriyel marka buz makinasını tam hijyen sınıfına sokmaktadır.

Endüstriyel Buz Makinası sizlere en kaliteli ve seri buz üretimini ister deniz de isterseniz kara da seri olarak üretebilmektedir. Yaprak buz makinelerinde elektrik tasarufu konusunda da sizlere emsallerinden farklı ve daha az elektrik üretimi sağlamaktadır. Buz üretiminde vida tipi sonsuz dişli metodu uygulandığın için kullanılan redüktör motoru diğerlerine göre daha az güç ile çalışır. Bu da elektrik tasarufu sağlamaktadır.

Fırın Yaprak Buz Makinesi dorin marka motor kullanmaktadır. Bu makineler de 25 HP motor ile çalışmaktadır. Kara yaprak buz makinesinin aynı tuzlu su yaprak buz makinesi gibi dış gövdesi kromdan yapılmaktadır. Bu üründe ise 304 L kalite krom kullanılmaktadır. Bu makinelerde soğutma sistemini hava ile sağlamaktadır. Ve 24 saatte 5 ton buz üretebilmektedirler.

Endüstriyel Buz Makinası 2 yıl garantili makineleri ve 7/24 teknik destek sağlayan uzman kadrosu ile sizlerin hizmetinizdedir. Sizlerde bize dilerseniz sitemiz üzerinden dilerseniz telefon numaralarımızdan hemen ulaşabilirsiniz. Net Endüstriyel soğutma sistemleri olaral soğutma ve buz makinesi üretiminde Aydın’da bulunan fabrikamızdan tüm Türkiye’ye hizmetlerimizi sunmaktayız.

Fırıncı Buz Makinası

Endüstriyel Buz Makinası imalatında sizlere Aydın ilinden tüm Türkiye’ ye geneline hizmetlerimizi sunmaktayız. Buz Makineleri arasında en yaygın kullanım alanına sahip olan buz makinesi yaprak buz makineleridir.  Yaprak Buz Makinaları balıkçıların ve fırınların üretim de ürün saklamasında en önemli yeri teşkil etmektedir. Bu makineler üretim aşamalarında tatlı su yaprak buz makinaları ve Deniz suyu ile çalışan yaprak buz makinaları olarak 2 aşamalı üretilmektedir.  Net endüstriyel soğutma sistemleri olarak ürettiğimiz buz makinalarımız bu iki suya göre de 24 saatte 1 ton, 3 ton, 5 ton, 7 ton ve 14 tona kadar buz üretebilmektedir.

Yaprak buz makinalarımızın tüm aşamaları yerli üretim olarak hazırlanmaktadır. Makinalarımız kullanılan motor sistemlerimiz ile Alman yada İtalyan motorları tercih edilmektedir. Bu sebepten dolayı bu motorların ömürleri diğer emsallerine göre daha uzun sürelidir. Ve performansları uzun yıllar aynı olarak devam etmektedir. Buz makinası üretiminden senelerdir yapılan tüm arge çalışmalarını takip ederek makinalarımızı yeni modern sistemlere göre dizayn etmekteyiz.

Endüstriyel Buz Makinası
Endüstriyel Buz Makinası

Net endüstriyel soğutma sistemleri olarka genç ve dinamik kadromuz ile her zaman müşterilerimize en kaliteli ve kullanımında asla sorun yaratmayacak makinları üretmekteyiz. Ülkemizde bulunan ekonomik sorunları da göz önünde bulundurarak kaliteli ve performansları ile diğer tüm makinalardan. Üstün olan buz makinalarımızı en uygun fiyatlar ile kullanıcılara ulaştırmaktayız. Yaptığımız tüm ürünlerimiz kullanılacakları alanlara uygun olarak dizayn edilmektedir. Motor güçleri ve sessiz performansları ile Yaprak buz makinalarımız sizlere buz üretiminde dilediğiniz tüm kolaylıkları sağlamaktadır.

Yaprak Buz makinalarımızın ürettiği buzlar hem kalın ve hem de seri olarak 24 saatte makinaların taahüt edilen tonajlarının üzerinde buz üreterek sizlere ekonomik olarak destek yaratmaktadır. Tüm Türkiye genelinde hangi marka buz makinası kullanıyor olursanız olun sizlere her konuda Teknik destek sunmaktayız. Yaprak buz makinası ve jel buz makinaları konularında. Net Endustriyel soğutma ailesi olarak sizlere her zaman en profesyonel destekleri sunmaktayız.

Endüstriyel Buz Makinası İmalatı

Firmamız Yaprak Buz üretiminde her zaman müşterilerinden gelen referanslar ve övgü dolu mesajlar ile.  Buz makinası imalatında sizlere en kurumsal hizmeti sunmaktadır. Sizlerde Yaprak Buz Makinası hizmetinde garanti süresi boyunca yada Garanti süresi dışında 7/24 teknik destek hizmetinden yararlanmak istiyorsanız hemen bize ulaşınız.  Net Endustriyel Soğutma sistemleri olarak sektör de geçen yıllarımız ve tecrübemiz ile her zaman müşterilerimize en uygun hizmeti sunmak için çalışmaktayız.

Yaprak buz Makinelerinde Net Endüstriyel soğutma sistemleri olarak ürettiğimiz makinelerimiz ister Deniz Suyunda çalışmaları ister ise tatlı su ile çalışmaları konularında her zaman verdiğimiz tonajların üzerinde buz vermektedir. Bu noktada firmamız personeli kurdukları makineleri teslim etmeden önce müşterilerimize her zaman bunu yerinde test ederek teslim etmektedir. Buz makinelerimiz üzerinde bulunan tüm aksam yenilikçi ve en üst kalite ürünlerden seçilmektedir.

Buz makinelerimizin motorları italyan yada Alman modellerinden tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise daha dayanıklı ve kullanıcılara daha üst seviyelerde performans sunmasını sağlamak amacı ile tercih edilmektedir. Yaptığımız arge çalışmalarımızda bu ülkelere ait motorlar performans düşüklüğü asla yaşatmamış ve her zaman en üst seviyelerde performansları bizlere sunmuştur.

Yine makinelerimizde her zaman krom tercih etmekteyiz.  Ülke ekonomimizde yaşanan sıkıntılara nazaran Net endüstriyel soğutma sistemleri olarak siz değerli müşterilerimize her zaman en kaliteli ürünleri sunmak için çalışmalarımızdan asla taviz vermemekteyiz.  Bu sebepten makinelerimizde kullandığımız tüm aksamların fiyatları ne kadar artarsa artsın bizler her zaman çizgimizi koruyarak aynı kalite de ürünlerimizi sizlerin kullanımına sunmaktayız.

1 ton ve 7 ton arasında ürettiğimiz yaprak buz makinelerimiz bugün ülkemizde birçok balıkçı kayıklarındave fırınlarında  sorunsuz ve ilk günki performansları ile buz üretimini yapmaktadır. Yaprak Buz Makinesi imalatında sizlerde kurumsal hizmet almak ve profesyonel bir destek almak istiyorsanız hemen iletişim numaramızdan yada web adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.  Firmamızdan alacağınız hizmet zamanında teslimat ve en uygun fiyat kalitesi ile sizlere sunmaktayız.

Categories Yaprak Buz Makineleri

Yaprak Buz Makinası

Yaprak buz makinası imalatında sizlere Aydın ilinden tüm Türkiye’ ye geneline hizmetlerimizi sunmaktayız. Buz Makineleri arasında en yaygın kullanım alanına sahip olan buz makinesi yaprak buz makineleridir.  Yaprak Buz Makinaları balıkçıların ve fırınların üretim de ürün saklamasında en önemli yeri teşkil etmektedir. Bu makineler üretim aşamalarında tatlı su yaprak buz makinaları ve Deniz suyu ile çalışan yaprak buz makinaları olarak 2 aşamalı üretilmektedir.  Net endüstriyel soğutma sistemleri olarak ürettiğimiz buz makinalarımız bu iki suya göre de 24 saatte 1 ton, 3 ton, 5 ton, 7 ton ve 14 tona kadar buz üretebilmektedir.

Yaprak Buz Makinası

Yaprak buz makinalarımızın tüm aşamaları yerli üretim olarak hazırlanmaktadır. Makinalarımız kullanılan motor sistemlerimiz ile Alman yada İtalyan motorları tercih edilmektedir. Bu sebepten dolayı bu motorların ömürleri diğer emsallerine göre daha uzun sürelidir. Ve performansları uzun yıllar aynı olarak devam etmektedir. Buz makinası üretiminden senelerdir yapılan tüm arge çalışmalarını takip ederek makinalarımızı yeni modern sistemlere göre dizayn etmekteyiz.

Yaprak Buz Makinası
Yaprak Buz Makinası

Net endüstriyel soğutma sistemleri olarka genç ve dinamik kadromuz ile her zaman müşterilerimize en kaliteli ve kullanımında asla sorun yaratmayacak makinları üretmekteyiz. Ülkemizde bulunan ekonomik sorunları da göz önünde bulundurarak kaliteli ve performansları ile diğer tüm makinalardan. Üstün olan buz makinalarımızı en uygun fiyatlar ile kullanıcılara ulaştırmaktayız. Yaptığımız tüm ürünlerimiz kullanılacakları alanlara uygun olarak dizayn edilmektedir. Motor güçleri ve sessiz performansları ile Yaprak buz makinalarımız sizlere buz üretiminde dilediğiniz tüm kolaylıkları sağlamaktadır.

Yaprak Buz makinalarımızın ürettiği buzlar hem kalın ve hem de seri olarak 24 saatte makinaların taahüt edilen tonajlarının üzerinde buz üreterek sizlere ekonomik olarak destek yaratmaktadır. Tüm Türkiye genelinde hangi marka buz makinası kullanıyor olursanız olun sizlere her konuda Teknik destek sunmaktayız. Yaprak buz makinası ve jel buz makinaları konularında. Net Endustriyel soğutma ailesi olarak sizlere her zaman en profesyonel destekleri sunmaktayız.

Firmamız Yaprak Buz üretiminde her zaman müşterilerinden gelen referanslar ve övgü dolu mesajlar ile.  Buz makinası imalatında sizlere en kurumsal hizmeti sunmaktadır. Sizlerde Yaprak Buz Makinası hizmetinde garanti süresi boyunca yada Garanti süresi dışında 7/24 teknik destek hizmetinden yararlanmak istiyorsanız hemen bize ulaşınız.  Net Endustriyel Soğutma sistemleri olarak sektör de geçen yıllarımız ve tecrübemiz ile her zaman müşterilerimize en uygun hizmeti sunmak için çalışmaktayız.

Yaprak buz Makinelerinde Net Endüstriyel soğutma sistemleri olarak ürettiğimiz makinelerimiz ister Deniz Suyunda çalışmaları ister ise tatlı su ile çalışmaları konularında her zaman verdiğimiz tonajların üzerinde buz vermektedir. Bu noktada firmamız personeli kurdukları makineleri teslim etmeden önce müşterilerimize her zaman bunu yerinde test ederek teslim etmektedir. Buz makinelerimiz üzerinde bulunan tüm aksam yenilikçi ve en üst kalite ürünlerden seçilmektedir.

Yaprak Buz Makinası Fiyatları

Buz makinelerimizin motorları italyan yada Alman modellerinden tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise daha dayanıklı ve kullanıcılara daha üst seviyelerde performans sunmasını sağlamak amacı ile tercih edilmektedir. Yaptığımız arge çalışmalarımızda bu ülkelere ait motorlar performans düşüklüğü asla yaşatmamış ve her zaman en üst seviyelerde performansları bizlere sunmuştur.

Yine makinelerimizde her zaman krom tercih etmekteyiz.  Ülke ekonomimizde yaşanan sıkıntılara nazaran Net endüstriyel soğutma sistemleri olarak siz değerli müşterilerimize her zaman en kaliteli ürünleri sunmak için çalışmalarımızdan asla taviz vermemekteyiz.  Bu sebepten makinelerimizde kullandığımız tüm aksamların fiyatları ne kadar artarsa artsın bizler her zaman çizgimizi koruyarak aynı kalite de ürünlerimizi sizlerin kullanımına sunmaktayız.

1 ton ve 7 ton arasında ürettiğimiz yaprak buz makinelerimiz bugün ülkemizde birçok balıkçı kayıklarında sorunsuz ve ilk günki performansları ile buz üretimini yapmaktadır. Yaprak Buz Makinesi imalatında sizlerde kurumsal hizmet almak ve profesyonel bir destek almak istiyorsanız hemen iletişim numaramızdan yada web adresimizden bizlere ulaşabilirsiniz.  Firmamızdan alacağınız hizmet zamanında teslimat ve en uygun fiyat kalitesi ile sizlere sunmaktayız.

Yine net endüstriyel soğutma sistemleri olarak Bulamaç (Jel ) Buz Makinesi , Kristal Buz Makinesi ve soğuk hava deposu imalatı kurulumu ile Aydın’dan tüm Türkiye geneline sizlerin hizmetinizde yer almaktadır. Sizlerde sektörde uzman personeli ile kaliteli bir hizmet almak istiyorsanız hemen Net endustriyel soğutma ailesi olarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Yaprak Buz Makinası
Yaprak Buz Makinası

Yaprak Buz Makinesi, 1000 ila 5000 kg arasında ve herhangi bir 24 saatlik periyotta çok çeşitli buz üretim kapasitelerinde mevcuttur. Modüler tasarım, MF ana ünitesinin, kapasite ve şekil bakımından değişen çok çeşitli farklı depolama kutusu seçeneklerine kurulmasına olanak tanır, bu da her uygulamanın bir üretim ve depolama kapasitesi kombinasyonu olduğu anlamına gelir. Balık işleyicileri gibi büyük üretim tesisleri, MF parçalama makinelerini bile kurabilir, böylelikle buzu doğrudan depolama soğuk odalarına dağıtabilir, bu da operasyonel üretkenliği en üst düzeye çıkarır ve buzun gereksiz işlenmesini azaltır.

‘SPLIT’ modelleri, uzman kurulum gerektiren uzak kondenser soğutma sistemleriyle çalışır. Bu sistemler, buz üretimi sırasında üretilen fazla ısı binanın dışına salındığı ve çalışma ortamına geri dönmediği için çevre sorunlarını azaltır ve bu da onları sıcaklığa duyarlı gıda üretimi işletmeleri için mükemmel hale getirir.

Yaprak buz, düzensiz bir gofret şekline sahip yassı parçalar halinde kuru ve aşırı soğutulmuş küçük buz olarak tanımlanabilir.

Bu tür küçük buz, genellikle bir silindir veya tambur şeklinde, soğutulmuş bir yüzeye su püskürtülerek veya dökülerek üretilir. Su yüzeyde donar ve ince buz tabakaları oluşturur (2-3 mm kalınlığında). Bir kazıyıcı, cam parçalarına benzeyen küçük parçalara kesilen aşırı soğutulmuş buzu çıkarır. Bu buz parçaları genellikle doğrudan tamburdan depolama için soğutulmuş bir bölmeye düşer. Soğutulmuş silindir, dikey veya yatay bir düzlemde dönebilir.

Gemide buz üretimi için özel olarak tasarlanmış ikinci, özellikle kompakt boyutlu Yaprak Buz Makinası, Net Endüstriyel tarafından üretilen normal tambur tarzı konfigürasyondan farklıdır ve bunun yerine dönen bir alt soğutmalı buharlaştırıcı diskte yaprak buz üretir. Buz, ayarlanabilir buz kazıyıcıları ile diskin her iki tarafından toplanır. Bu makinenin kompakt boyutu ve hafifliği göz önüne alındığında, bazı zanaat filolarında balık depolarında 12 ila 16 m uzunluğundaki teknelerin kullanılabildiği görülmektedir. Daha küçük gemilerin güverteye monte edilmesi muhtemeldir.

Yaprak buzdaki bir varyasyon, parçalı buz olarak bilinir. Parçacık buz, suyun buharlaşmalı bir bobin ile çevrili buz yapma silindirine boşaltılmasıyla üretilir. Su, silindirde -12 ila -30 ° C buharlaşma sıcaklığında dondurulur ve silindir içinde dönen ve buzu yukarı doğru iten bir vida ile çıkarılır. Buz, silindirin üst kısmına bastırılır, daha da dondurulur ve silindirin üstünden dışarı atılır. Yontulmuş buzun sıcaklığı -0,5 ° C ve ortalama kalınlık 7-8 mm’dir.

Yaprak Buz Makinası Teknik Servisi

Balıkçı gemilerine monte edildiğinde, Yaprak Buz Makinesi genellikle güverteye monte edilir. Böylece üretilen buz, bu amaçla sağlanan küçük bir kapakla doğrudan balık ambarına boşaltılır. Balıkçı tekneleri için tasarlanmış tambur tipi buz yapıcıların çoğunda, tambur merkezinin hemen altında bir buz boşaltma deliği bulunur. Bu da özel bir kapakla kurulmayı mümkün kılar. Makineye, güvertede konumuna ve üreticinin tavsiyelerine bağlı olarak, kontrol panellerini veya ünitenin diğer parçalarını çevreden korumak için bir çeşit perdeleme veya kabin gerekebilir.

Çoğu makine, hazneden buz çıkarıldıktan sonra saklama kutularına buz koymak için yer çekimine dayandığından, güverte altı kurulum genellikle daha sorunludur. Bu, makine kurulumu için alan sağlamak için güverte başlığına kadar yeterli yüksekliğe ve bir toplama alanına veya depolama bölmelerine yerçekimi beslemesine izin verecek kadar yüksekliğe sahip oldukça büyük balık tutma gerektirir. Yaprak veya kabuk buz makineleri, bir

konveyör veya burgu, daha büyük kaplara kurulacaktır, ancak örneklerin çoğunda, kanatlı ekip, üretilen buzu gerektiği gibi depolama maddelerine aktaracaktır.

Yaprak Buz Makinası
Yaprak Buz Makinası

Büyük buz yapıcılar için, tropikal bölgelerde, su sıcaklıkları 21 ° C’nin üzerinde olduğunda, besleme suyunun önemli ölçüde olmasını önlemek için ayrı bir soğutucuda (suyu 4.4 ila 7.2 ° C aralığına soğutmak için) soğutulması önerilir. daha düşük.

Buz çıktıları ve daha yüksek enerji tüketimi.  Yaprak Buz Makinesi başlıca avantajları şunlardır:

 • Yaprak buz, diğer buz türlerinden daha büyük bir ısı değişim yüzeyine sahiptir, bu nedenle balık ve buz arasındaki ısı transferi daha hızlı ve daha verimli bir şekilde gerçekleşir.
 • Yaprak buz biraz fazla soğutulduğundan (-5 ila -7 ° C), buzlu sudan eritildiğinde kg başına 83 kcal verebilir; bu nedenle 0 ° C’de diğer buz türlerinden biraz daha fazla ısı elde edilebilir (kg başına 80 kcal).
 • Yeterince tasarlanmış aşırı soğutmalı (-5 ° C) yalıtımlı depolama sağlandığında saklaması ve taşıması kolaydır.
 • Bitki küçük ve kompakttır, blok buz bitkilerinden daha az yer kaplar.
 • Buz üretimi, makinenin çalıştırılmasından çok kısa bir süre sonra başlar ve neredeyse “talep üzerine buza” izin verir.
 • Buz, üretimden hemen sonra kullanıma hazırdır (kırılmasına gerek yoktur).

Yaprak Buz Makinesi hakkında detaylı bilgi almak için sizlerde iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Categories Yaprak Buz Makineleri

Yaprak Buz Makinası

Yaprak Buz makinası üretiminde sizlere Aydın’da bulunan firmamız üzerinden tüm yurt geneline hizmetlerimizi sunmaktayız. Yaprak buz makinaları firmamızın en idealı olduğu ve yenilikleri yakından takip ederek sizlere en son teknolojik makinaları sunduğu ürünlerdir. Yaprak buz makinaları gıda sektöründe ve balıkçı gemilerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Makinalarımız dış çevre olarak kromdan hazırlanmaktadır.

Yaprak buz makinalarımız dorin marka motorlar ile en az elektrik tüketimi çalışmaktadırlar. Yaprak buz makinaları üretiminde buzun hijyenik olarak oluşması ve makina bıçaklarından hijyenik olarak kesilmesini sağlayarak piyasadaki makinalara oranla en üst seviyede hijyene sahip bulunmaktayız.

Firmamız yaprak buz makinalarında tatlı suda çalışan modeller ve tuzlu su da çalışan modellere sahiptir. Bu Makinalarımız 24 saatte 5 ton yaprak buz üretmektedir. Motorların değişimi yada geliştirilmesi daha fazla buz elde edebilmekteyiz. Yaprak buz makinalarımız yaygın olarak gırgır balıkçı gemilerinde  tercih edilmektedir. Bunun sebebi is yaprak buz makinalarımızın deniz suyunda zarar görmemesi ve deniz suyundan soğuk su yada yaprak buzu kaliteli bir şekilde üretebilmesidir.

Yaprak Buz Makinası  – 0533 644 69 43

Yaprak Buz Makinası
Yaprak Buz Makinası

Aydın’dan tüm Türkiye geneline hizmetlerimizi yaprak buz makina modellerimiz ile siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Yaprak buz makinalarımızda sizlerde en uygun fiyata dilediğiniz anda sahip olabilmektesiniz.

Yaprak buz makinalarımızda kullandığımız tüm tesisat ve bağlantılar tamamen kendi üretimimizdir. Yaprak buz makinalarımızda üretiminde kullandığımız kromlar 316 L kalite tuzlu su yaprak buz makinasında 304 L krom ise tatlı su yaprak buz makinasında kullanmaktayız.

Bunun sebebi tuzlu yaprak buz makinası deniz suyundan etkilenmemesi ve daha dayanıklı olarak çalışmasını sağlamaktır.

Yaprak Buz Makinası  üretiminde gelişen teknolojiyi yakından takip ederek ürünlerimizi sizlerin hizmetine sunmaya devam etmekteyiz. 1994 yılında girdiğimiz soğutma sistemleri sektöründe her zaman siz değerli müşterilerimize en son teknolojik ürünleri sunmanın ve yenilikleri makinelerimize ekleyerek sizlere kullanım kolaylığı sağlamanın gayret ve çalışması içindeyiz.

Firmamız yaprak buz makinası (tatlı su- tuzlu su) jel buz makinesi ve gırgır buz makinası v IQF şoklama sistemleri ve buz fabrikaları kurulumunda sizlere hizmetlerimizi sunmaktayız.

Sizlerde yaprak buz makinası siparişleriniz yada yaprak buz makinaları hakkında detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz hemen Net endüstriyel soğutma olarak bize ulaşabilirsiniz.

 

Categories Yaprak Buz Makineleri

Yaprak Buz Makinası Fiyatları

Yaprak Buz Makinası Fiyatları Sizlerde Yaprak buz makinesi daha detaylı bilgi almak yada aklınıza takılan her türlü soru için hemen Net Endüstriyel Soğutma sistemleri olarak bizlere ulaşabilirsiniz. Firmamızın ürettiği makineleri ve çalışma sistemlerini sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Soğutma sistemlerinin lider firması Net Endüstriyel Soğutma sistemleri ile dilediğiniz makinaya en uygun fiyat avantajları ulaşabilirsiniz. 

Yaprak Buz Makinası üretiminde gelişen teknolojiyi yakından takip ederek ürünlerimizi sizlerin hizmetine sunmaya devam etmekteyiz. 1994 yılında girdiğimiz soğutma sistemleri sektöründe her zaman siz değerli müşterilerimize en son teknolojik ürünleri sunmanın ve yenilikleri makinelerimize ekleyerek sizlere kullanım kolaylığı sağlamanın gayret ve çalışması içindeyiz. Firmamız yaprak buz makinesi (tatlı su- tuzlu su) jel buz makinesi ve gırgır buz makinesi
(tatlı su- tuzlu su) gibi makineler ile sizlerin hizmetindedir. Ayrıca firmamız soğuk hava tesislerinin kurulması ve teknik problemlerde sizlerin hizmetinizdedir.

Tuzlu Su yaprak Buz Makinası

Yaprak Buz Makinalarımız iki model olarak sizlere sunmaktayız. Deniz de ve kara da çalışan modelerimiz bulundukları ortamda sessiz ve hijyenik olarak çalışmaktadırlar. Yaprak buz makinelerimizinde Dorin CS marka motor kullanılmaktadır. Tuzlu su çalışan yaprak buz makinesi modelimiz 40 HP motor gücü ile çalışmaktadır. Bu modelimizde 316 L kalite krom kullanılır. ve makinelerin üzerinde bulunan tüm metal aksam kromdan yapılmaktadır. Bu da makinemizin deniz suyunda daha dayankılı verimli çalışmasını sağlamaktadır. Tuzlu su ile çalışan yaprak buz makinelerimiz soğutma sistemlerini su ile sağlamaktadır. Bu makineler 24 saatte 5 ton buz üretebilmektedir.

Tatlı SuYaprak Buz Makinesi

yaprak buz makinelerimizden diğer modelimiz ise kara da çalışan yaprak buz makinesi modelimiz. Bu makinemizde dorin marka motor kullanmaktadır. Bu makineler de 25 HP motor ile çalışmaktadır. Kara yaprak buz makinesinin aynı tuzlu su yaprak buz makinesi gibi dış gövdesi kromdan yapılmaktadır. Bu üründe ise 304 L kalite krom kullanılmaktadır. Bu makinelerde soğutma sistemini hava ile sağlamaktadır. Ve 24 saatte 5 ton buz üretebilmektedirler.

Yaprak Buz Makinası Fiyatları – 0533 644 69 43

Net Endüstriyel Soğutma yaprak buz makinesi günümüzde buz üretimin de zirvede yer alan makinelerdendir. Özellikle liste başında yaygın olarak kullanılan gıda sektörü yer alıyor. Özellikle et ve balık firmaları ürünlerinin daha uzun süre bozulmasını engellemek amacı ile buz makineleri kullanmaktadır.

Yaprak Buz Makinası Fiyatları Sizlerde Yaprak buz makinesi daha detaylı bilgi almak yada aklınıza takılan her türlü soru için hemen Net Endüstriyel Soğutma sistemleri olarak bizlere ulaşabilirsiniz. Firmamızın ürettiği makineleri ve çalışma sistemlerini sosyal medya hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Soğutma sistemlerinin lider firması Net Endüstriyel Soğutma sistemleri ile dilediğiniz makinaya en uygun fiyat avantajları ulaşabilirsiniz. 

Yaprak buz Makinesi günümüzde buz üretimin de zirvede yer alan makinelerdendir. Özeliikle liste başında yaygın olarak kullanılan gıda sektörü yer alıyor. Özellikle et ve balık firmaları ürünlerinin daha uzun süre bozulmasını engellemek amacı ile buz makineleri kullanmaktadır. Bunların yanında hamur işi yapan firmalar ve kafelerde ürünlerin bozulmasını engelleme amaçlı blok ya da yaprak buzlar kullanabiliyor. İçecek firmalar ve hazır yemek işletmeleri de içeceklerini soğutma amacı ile buz üretimi yapabiliyor.

Yaprak Buz Makinası – 0533 644 69 43

         Yaprak Buz Makinası Fiyatları; tropikal ev standart şartlarda sorun çıkarmadan çalışabiliyor. Verimi yüksek olmasının yanında sessiz çalışması ile de tercih edilmektedir. Hijyenik buz üretimi yapan dikey tip buz evaporatörü, hiç durmadan çalışma özelliğine sahiptir. Avrupa normlarında olan ekipmanlar yüksek kaliteli sonuçlar sunmaktadır. Hava soğutmalı olan buz jeneratörü su da soğutabiliyor. Su pompası, dişli motoru ve isteğe başlı tuz karışımı kontrol kutusu içinde yer alıyor. Şase ve bu bıçağı paslanmaz çelik olmasının yanında davul garbon kısmı da çelik özelliklerindedir. Vidalı ve yarı hermetik olan kompresörlü cihazlar soğutucu gaz özellikleri de bulunuyor. Fan kapasitesi ve yüksek kondensatör bakımından pek çok zorlu testi geçen Yaprak Buz Makinesi farklı ihtiyaçlara farklı modellerle sunulmaktadır.

Yaprak Buz Makinası – 0533 644 69 43

Bu makineler gemici buz makinesi olarak adlandırılmaktadır. Bu gemilerin yalpalanmasına ve sallanmasını tolere edecek şeklinde tasarlanmıştır. Denizden aldığı su ile buz üreten Yaprak buz Makinesi 3 farklı model ile sunuluyor. Bu üretiminde günlük 1500 ile 7500 kg arasında üretimler yapabilen cihaz dip tip tasarımındadır. Günlük 1,5 ton kapasitesine sahip yatay modeli de bulunmaktadır. günlük buz kapasitesi 3000 kg olurken diğer günlük buz kapasitesi 5000 kg olmaktadır. Bu şekilde pek çok besinin transferi çok daha sağlıklı bir şekilde sağlanmış olmaktadır. Kullanım alanlarına göre farklı kapasitelere sahip buz makineleri de tercih edilebilir. Bu makineler endüstriyel alanda oldukça önemli kullanımlara sahiptir.

Sizlerde yaprak su makinelerinde kalite ve güvenli bir şekilde sahip olmak istiyorsanız hemen Net Endüstriyel soğutma olarak bize ulaşabilirsiniz. Net soğutma sistemleri 1994 yılından günümüze özgün tasarım ve kaliteli soğutma makineleri ile hizmetlerine devam etmektedir.


Hemen Ara