Blog

Fethiye Jel Buz Makinesi

Jel Buz Makinesi

Jel Buz Makinesi Modelleri genellikle akışkan kristalli ve su solüsyonun genellikle deniz suyu yada tatalı su karışımıdır. Ayrıca jel buzlar likit buz ve benzeri olarakda bulunmaktadır. Je buz yapmanın genellikle iki yöntemi vardır. Her yöntemin ise kendine has avantajları ve dez avantajları bulunmaktadır.

Net Endüstriye soğutma sistemleri olarak buz makineleri sektöründe 1994 yılında faaliyetlerimiz gelişen sektöre uygun olarak yürütmekteyiz. Jel soğutma sistemleri sektörde lider olduğumuz buz makineleri arasındadır. Jel Buz makinesi imalatı ve makineler de oluşa bilecek teknik arızalarda Net Endüstriyel soğutma sistemleri olarak 7/24 siz kullanıcılarımıza hizmetlerimizi sunmaktayız.

Jel Buz Makinesi

Jel Buz makinelerinimiz deniz suyunda buz ve tatlı sudan buz yapabilmektedir. Bu karşımdan oluşan buzun kalınlığı 0,6 ve 100 mm arasında değişmler göstermektedir. Bu tür jel buz yapmak buzun kırılması ve çğütülmesi dahil olmak üzere aşırı bir enerji üretimi sağlamaktadır. Jel buz evaporatörde yapılabilir.  Su pombası içinde biriken tuzlu su borudan pompalanır vesoğutu iç ve dış borular arasında devridaim olur. Buz kristali -8 ve 12C evaporatör iç yüzeyinde olur ve buz kazıyıcı ile kazınır. Bu kazınma sonrasında suyun karışımı jel buzdur.

Jel Buz Makinesi Modellerimiz güvenilir ve uyumlu makinelerdir. Bu makineler minimum seviyede tuzluluk bulundurmaktadır.  Bu makineler maksimum soğutma sağlar ve yüksek seviyede seri olark buz üretebilmektedir. Buz miktarını artırmak için paslanmaz çelik konsollu motorlar kullanımaktadır. Jel Buz makineler Net endüstriyel soğutma sistemleri garantisi ile birden fazla sektörde seri üretim ile kullanılmaktadır.

Sizlerde Jel Buz Makinesi Modelleri sistemleri ile garantili ve yüksek performanslı makinelerden yararlanmak için hemen Net endüstriyel soğutma sistemleri olarak bizlere ister sitemiz üzerinden isterseniz telefon numaralarımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Verdiğiniz siparişler üretim fabrikamızdan tamamlandıktan sonra uzman teknik kadromuz ile adreslerinize yada tesislerinize kurulmaktadır.

Net endüstriyel soğutma sistemleri olarak sizlere yaprak buz makinesi, gırgır buz makinesi yada soğutma tesislerinizin kurulmasında da uzman kadromuz ile hizmetlerimizi sunmaktayız.

Bulamaç Buz Makinası üretimi ve imalatı konularında Türkiye’nin en eski ve tecrübeli firması olan Net Endüstriyel Soğutma Sistemleri en uygun fiyatlar ve kaliteli garantili makinaları ile sizlere Türkiye ve tüm dünya geneline satışlarını sunmaktayız. Son yıllarda dünyada en iyi soğutma etkisine ve enerji tasarrufu etkisine sahip “slurry ice machine” adı verilen yeni bir soğutma teknolojisi ortaya çıkmıştır. Soğutma endüstrisinde bir öncü olarak Net Endüstriyel Soğutma sistemlerini, buz yapma ortamı olarak deniz suyu ve tuzlu su kullanan bulamaç buz makinesinin geliştirilmesine öncülük etmiştir.

Jel Buz Makinesi ya da bulamaç Buz Makinaları canlı avların daha uzun süre korunaklı olarak kalmasına ve aynı denizden çıktığı şekilde bozulmadan uzun süre kalabilmektedir. Firmamızda ürettiğimiz Bulamaç Buz Makineleri yaklaşık 2 ton jel buz ve 8 ton soğuk su üretebilmektedir. Makinamızda bulunan komponentler sayesinde bu sistem daha da arttırılabilmektedir.

Net endüstriyel soğutma sistemleri olarak jel buz makinesi imalatında sektör lideri olmaya devam etmekteyiz. Makinemiz ayrıca herhangi bir teknik arıza veya aksaklığın olduğu noktalarda 7/24 teknik servis hizmeti vermektedir.

Yatay bir buz yapıcı veya daha büyük, dikey bir buz yapıcı olabilir. Halihazırda uygun bir yoğuşma ünitesine sahip olabilirsiniz.

Bulamaç buz üniteleri günde 3 tondan itibaren mevcuttur. Çoğu zaman bir depolama tankına ihtiyacınız olacaktır, ancak bir balıkçı teknesinde bulamacı doğrudan bir çöp kutusuna üretmek oldukça yaygındır. Yakalanan balık bulamaçta çok hızlı soğutulur ve daha sonra yaprak buzla dondurulduğu gövdeye taşınır.

Bulamaç buz: sulu çözelti (genellikle tuzlu su, deniz suyu veya etilen glikol olarak). Bulamaç buz, özel yarı akışkan durumundan dolayı akışkan buz, akan ve sıvı buz olarak da adlandırılır.

Yüksek verimli soğutma Bulamaç buz, ürünlerle en geniş temas alanını sağlar ve harika bir soğutma verimliliği sağlayan hızlı ve eşit ısı transferi sağlar. Etkisi normal yöntemden üç veya beş kat daha iyidir.

Jel Buz Makinesi Fiyatları

Daha iyi kalite Bulamaç buzun hareketliliği, yumuşaklığı ve şekli, soğutma ürünlerinin yüzeyinde hasar olmamasını sağlar.

İşçilik ve zaman tasarrufu Ortak bir boru kullanılarak her yerde ve her zaman pompalanabilir, işçilik maliyetlerinden ve zamandan tasarruf sağlar.

Daha düşük enerji maliyetleri Diğer katı buza kıyasla, daha düşük Freon tüketimi ve daha düşük enerji harcaması ile daha iyi enerji verimliliği sunar, böylece işletme maliyetini düşürür.

Jel Buz Makinesi Özellikleri

  • Akışkan buzdur ve sıvı bir yapıya sahiptir.
  • Jel Buz Makinesi Tuzlu su ile elde edildiği için balık ve diğer ürünlerin hızlı soğumasını sağlar. Ürünün en iç kısmına nüfuz eder ve ürünün daha uzun süre kalmasını sağlar.
  • Balığın hızlı sallanmasını sağlar ve raf ömrünü uzatır. Bu, ürünün değerinde satılmasını sağlar.
  • İstendiğinde tuz oranı artırılarak jel buzun derecesi – 25C’ye kadar yükseltilir ve ayrıca IQF.
  • Bulamaç buzun en büyük avantajı, taze balığı en kısa sürede tamamen kaplamasıdır. Bu, tam koruma ile sonuçlanan hızlı ve hatta donma ile sonuçlanır. Bu özellik, onu ezilmiş blok buza kıyasla çok daha etkili bir soğutma ortamı haline getirir.
  • Akış buz sıcaklığı -2 ℃ ile -5 ℃ arasındadır. Bu sıcaklık en iyi soğutma sıcaklığıdır ve donmuş dokuya zarar vermez.
  • Sıvı buz yumuşak olduğundan ve taze balığı olası herhangi bir hasardan tamamen yalıttığı için, bulamaç buz ile çiğ balıkların taşınması çok daha iyidir.
  • Bulamaç buz kristalleri çok küçüktür ve donmuş nesneler (deniz balığı, karides, kabuklular vb.)
  • Doğrudan deniz buzu üretimi ve en iyi muhafaza yöntemleri işletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.
  • Bu tür bir makine aynı zamanda yüksek verimli deniz suyu soğutucusu olarak da kullanılabilir.

Net Soğutma soğutma sistemleri olarak jel buz makinesi Makineleri Bulamaç buz e-postamızın avantajlarını sizlere sunuyoruz. Bulamaç Buz Makineleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen e-posta ve e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin.

Jel Buz Makinesi ve Gırgır Buz Makinesi Modellerimiz güvenilir ve uyumlu makinelerdir. Bu makineler minimum seviyede tuzluluk bulundurmaktadır.  Bu makineler maksimum soğutma sağlar ve yüksek seviyede seri olarak buz üretebilmektedir. Jel Buz makineler Net endüstriyel soğutma sistemleri garantisi ile birden fazla sektörde seri üretim ile kullanılmaktadır.

Jel Buz Makinesi gemilerin sallantısını ve yalpalamasını tolere edecek şekilde ve özellikle paslanmaya sebep olan deniz ortamlarına dayanıklı olarak tasarlanmıştır. Jel buz makineleri taze veya bozulabilen ürünler satan işletmeler için güzel bir yatırımdır.

Jel Buz Makinesi ürettiğimiz Jel buz makinaları sizlere sunduğumuz diğer hizmetlerimiz ise buz makinaları yaprak buz makinaları soğuk hava depoları kurulumları konusunda sizlere tecrübeli ustalarımız ve ekiplerimiz ile garantili bir hizmet sunmaktayız.
Verimi yüksek olmasının yanında sessiz çalışması ile de tercih edilmektedir. Hijyenik buz üretimi yapan dikey tip buz evaporatörü, hiç durmadan çalışma özelliğine sahiptir.

İlgili Makalelerimiz:

Bu gönderiyi paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp chat
Hemen Ara