Bulamaç Buz Makinası üretimi ve imalatı konularında Türkiye’nin en eski ve tecrübeli firması olan Net Endüstriyel Soğutma Sistemleri en uygun fiyatlar ve kaliteli garantili makinaları ile sizlere Türkiye ve tüm dünya geneline satışlarını sunmaktayız. Son yıllarda dünyada en iyi soğutma etkisine ve enerji tasarrufu etkisine sahip “slurry ice machine” adı verilen yeni bir soğutma teknolojisi ortaya çıkmıştır. Soğutma endüstrisinde bir öncü olarak Net Endüstriyel Soğutma sistemlerini, buz yapma ortamı olarak deniz suyu ve tuzlu su kullanan bulamaç buz makinesinin geliştirilmesine öncülük etmiştir.

Jel Buz Makinesi ya da bulamaç Buz Makinaları canlı avların daha uzun süre korunaklı olarak kalmasına ve aynı denizden çıktığı şekilde bozulmadan uzun süre kalabilmektedir. Firmamızda ürettiğimiz Bulamaç Buz Makineleri yaklaşık 2 ton jel buz ve 8 ton soğuk su üretebilmektedir. Makinamızda bulunan komponentler sayesinde bu sistem daha da arttırılabilmektedir.

Net endüstriyel soğutma sistemleri olarak jel buz makinesi imalatında sektör lideri olmaya devam etmekteyiz. Makinemiz ayrıca herhangi bir teknik arıza veya aksaklığın olduğu noktalarda 7/24 teknik servis hizmeti vermektedir.

Yatay bir buz yapıcı veya daha büyük, dikey bir buz yapıcı olabilir. Halihazırda uygun bir yoğuşma ünitesine sahip olabilirsiniz.

Bulamaç buz üniteleri günde 3 tondan itibaren mevcuttur. Çoğu zaman bir depolama tankına ihtiyacınız olacaktır, ancak bir balıkçı teknesinde bulamacı doğrudan bir çöp kutusuna üretmek oldukça yaygındır. Yakalanan balık bulamaçta çok hızlı soğutulur ve daha sonra yaprak buzla dondurulduğu gövdeye taşınır.

Bulamaç buz: sulu çözelti (genellikle tuzlu su, deniz suyu veya etilen glikol olarak). Bulamaç buz, özel yarı akışkan durumundan dolayı akışkan buz, akan ve sıvı buz olarak da adlandırılır.

Yüksek verimli soğutma Bulamaç buz, ürünlerle en geniş temas alanını sağlar ve harika bir soğutma verimliliği sağlayan hızlı ve eşit ısı transferi sağlar. Etkisi normal yöntemden üç veya beş kat daha iyidir.

Jel Buz Makinesi Fiyatları

Jel Buz Makinesi
Jel Buz Makinesi

Daha iyi kalite Bulamaç buzun hareketliliği, yumuşaklığı ve şekli, soğutma ürünlerinin yüzeyinde hasar olmamasını sağlar.

İşçilik ve zaman tasarrufu Ortak bir boru kullanılarak her yerde ve her zaman pompalanabilir, işçilik maliyetlerinden ve zamandan tasarruf sağlar.

Daha düşük enerji maliyetleri Diğer katı buza kıyasla, daha düşük Freon tüketimi ve daha düşük enerji harcaması ile daha iyi enerji verimliliği sunar, böylece işletme maliyetini düşürür.

Jel Buz Makinesi Özellikleri

  • Akışkan buzdur ve sıvı bir yapıya sahiptir.
  • Jel Buz Makinesi Tuzlu su ile elde edildiği için balık ve diğer ürünlerin hızlı soğumasını sağlar. Ürünün en iç kısmına nüfuz eder ve ürünün daha uzun süre kalmasını sağlar.
  • Balığın hızlı sallanmasını sağlar ve raf ömrünü uzatır. Bu, ürünün değerinde satılmasını sağlar.
  • İstendiğinde tuz oranı artırılarak jel buzun derecesi – 25C’ye kadar yükseltilir ve ayrıca IQF.
  • Bulamaç buzun en büyük avantajı, taze balığı en kısa sürede tamamen kaplamasıdır. Bu, tam koruma ile sonuçlanan hızlı ve hatta donma ile sonuçlanır. Bu özellik, onu ezilmiş blok buza kıyasla çok daha etkili bir soğutma ortamı haline getirir.
  • Akış buz sıcaklığı -2 ℃ ile -5 ℃ arasındadır. Bu sıcaklık en iyi soğutma sıcaklığıdır ve donmuş dokuya zarar vermez.
  • Sıvı buz yumuşak olduğundan ve taze balığı olası herhangi bir hasardan tamamen yalıttığı için, bulamaç buz ile çiğ balıkların taşınması çok daha iyidir.
  • Bulamaç buz kristalleri çok küçüktür ve donmuş nesneler (deniz balığı, karides, kabuklular vb.)
  • Doğrudan deniz buzu üretimi ve en iyi muhafaza yöntemleri işletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.
  • Bu tür bir makine aynı zamanda yüksek verimli deniz suyu soğutucusu olarak da kullanılabilir.

Net Soğutma soğutma sistemleri olarak jel buz makinesi Makineleri Bulamaç buz e-postamızın avantajlarını sizlere sunuyoruz. Bulamaç Buz Makineleri hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz lütfen e-posta ve e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin.

Jel Buz Makinesi ve Gırgır Buz Makinesi Modellerimiz güvenilir ve uyumlu makinelerdir. Bu makineler minimum seviyede tuzluluk bulundurmaktadır.  Bu makineler maksimum soğutma sağlar ve yüksek seviyede seri olarak buz üretebilmektedir. Jel Buz makineler Net endüstriyel soğutma sistemleri garantisi ile birden fazla sektörde seri üretim ile kullanılmaktadır.

Jel Buz Makinesi gemilerin sallantısını ve yalpalamasını tolere edecek şekilde ve özellikle paslanmaya sebep olan deniz ortamlarına dayanıklı olarak tasarlanmıştır. Jel buz makineleri taze veya bozulabilen ürünler satan işletmeler için güzel bir yatırımdır.

Jel Buz Makinesi ürettiğimiz Jel buz makinaları sizlere sunduğumuz diğer hizmetlerimiz ise buz makinaları yaprak buz makinaları soğuk hava depoları kurulumları konusunda sizlere tecrübeli ustalarımız ve ekiplerimiz ile garantili bir hizmet sunmaktayız.
Verimi yüksek olmasının yanında sessiz çalışması ile de tercih edilmektedir. Hijyenik buz üretimi yapan dikey tip buz evaporatörü, hiç durmadan çalışma özelliğine sahiptir.

İlgili Makalelerimiz: