Categories Yaprak Buz Makineleri

Jel Buz Makinesi – 0533 644 69 43

Jel buz makinesi genellikle gemilerde ve balıkçı teknelerinde kullanbılan deniz suyundan buz yapan makinelerdir. Bu makineler günümüzde yaygın olarak kullanılmaktadır. Sıvı jel buz, bir buz kristali ve su çözeltisi karışımıdır (genellikle deniz suyu). Sıvı buz veya sıvı buz olarak da bilinir. Bu yöntemin kendine özgü özellikleri ve avantajları vardır. Balıklar veya benzeri herhangi bir ürün için çok hızlı soğutma sağlar. Ürünün soğutulmuş olan en iç kısımlarına nüfuz eder ve sadece yüzeyde soğutma sağlamaz aynı zamanda dahili bir soğutma da sağlar. Gemideki tip buz makinelerinde kullanılan , balıkçı teknelerinin sallanmasını tolere edebilir ve korozyona neden olan deniz koşullarına dayanacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Deniz suyuyla buz üretir ve kondansatörü de deniz suyuyla soğutulur.

Jel buz makinesinde bulunan özellikler ;

– Standart olarak su soğutmalı kondansatöre sahip buz jeneratörü, ayrıca isteğe bağlı olarak hava soğutmalı kondenser ile de temin edilebilir. 
– Kontrol paneli ve deniz suyu pompası dahil 
– Buz bıçağı ve Buz jeneratörü davul paslanmaz çelikten imal edilmiştir 
– Şasi paslanmaz çelikten imal edilmiştir – Yarı hermetik veya vidalı kompresörler ile donatılmıştır. 

Jel Buz Makinesi – 0533 644 69 43

Jel Buz Makinesi düzensiz ölçülerde fakat yaklaşık 30 x 30 mm ölçülerinde ve 1,5-2.0 mm arasında kalınlıkta olur. Bu ince buz soğutulmak istenen alana veya malın üzerine direk şekilde uygulanabilir. Buzda keskin kenar veya köşe olmadığından soğutulan yüzeye ve mala zarar vermez. Buzun temas yüzeyi fazla olduğundan soğutma hızı fazladır.Buzu ezmek, parçalamak veya yeniden kalıplandırmak kolaydır. Evaporatörde hareketli parça sayısı yatay tamburlara oranla çok azdır. Mekanik salmastra ( döner conta ) bulunmamaktadır. Jel Buz Makinesi bu gaz kaçağı riskini minimuma indirmiştir. Buz üretim tamburu tamamen poliüretan ile yalıtılmıştır. Bu da soğutmanın direk olarak suya aktarılması demektir.
Jel Buz Makinesi soğutma buz makineleri balıkçı sektörüne hizmet vermek için gemilerde ve karada kullanmak üzere imalatını Net Soğutma olarak yapmakdayız. Buz makinesi evaporatörü dikey tip, içten sıyırmalıdır. Paslanmaya sebep olan deniz suyuna dayanıklı olarak 316 kalite paslanmazdan imal edilmiştir.


Jel Buz Makinesi

Jel Buz Makineleri gemici buz makinesi olarak adlandırılmaktadır. Bu gemilerin yalpalanmasına ve sallanmasını tolere edecek şeklinde tasarlanmıştır. Denizden aldığı su ile buz üreten  3 farklı model ile sunuluyor. Bu üretiminde günlük 1500 ile 7500 kg arasında üretimler yapabilen cihaz dip tip tasarımındadır. Günlük 1,5 ton kapasitesine sahip yatay modeli de bulunmaktadır. SFM 30 modelinde günlük buz kapasitesi 3000 kg olurken SFM 50 modelinde günlük buz kapasitesi 5000 kg olmaktadır. Bu şekilde pek çok besinin transferi çok daha sağlıklı bir şekilde sağlanmış olmaktadır. Kullanım alanlarına göre farklı kapasitelere sahip buz makineleri de tercih edilebilir. Bu makineler endüstriyel alanda oldukça önemli kullanımlara sahiptir.

Hemen Ara